S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
فتاوای وهابیت

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
  evil-5
 
 
عبد الله بن بجاد، نويسنده سعودي اظهار داشت: عليرغم صدور فتواي تكفير و قتلش از جانب علماي وهابي، به خاطر چاپ مقاله اي در روزنامه "الرياض"، هرگز از نوشتن و طرح افكار و اعتقاداتش دست بر نخواهد داشت.

وي در مصاحبه اي با العربيه نت از فتوايي كه شيخ عبد الرّحمن بن ناصر البرّاك بر ضدّ‌ او صادر كرده، ابراز تعجّب كرد و آن را فتوايي قرون وسطايي خواند! وي افزود: فتاواي اين شيخ به شكل تامّ و تمام با اعتقادات القاعده هماهنگ است؛ زيرا آنانند كه قتل مخالفان خود، از نويسندگان و فرهنگيان گرفته تا مقامات سياسي را در دستور كار دارند.

شيخ البرّاك در جواب به سؤالي در مورد مقاله اي كه عبد الله بن بجاد در روزنامه "الرياض" سعودي با عنوان " اسلام ناب و اسلام جنگ" چاپ كرده بود، و مقاله ديگري در همين روزنامه از نويسنده اي به نام يوسف ابا الخيل با عنوان "ديگري در ترازوي اسلام"، براي هر دوي اين نويسندگان درخواست محاكمه كرد و از آنها خواست توبه كنند و اگر از سخنانشان برنگردند قتل آنها بدون غسل و كفن و نماز واجب است و فرمود! كه مسلمانان هم از اين دو ارث نخواهند برد!

بجاد در مقاله خود با اشاره به تحريفات وارد شده از طرف علماي وهابيت ، نوشته است: كساني كه خود را درگير اعتقادات اسلامي كرده اند، در اصل آن چيزهاي زيادي وارد كرده اند، تا بدين وسيله به اميال و خواسته ها و اهداف پليد خود برسند...

 عبد الله بجاد در گفتگو با العربيه نت اظهار داشت: "اين فتواي عبدالرّحمن البرّاك ما را به ياد فتواهاي ديگر او مي اندازد، وي تأكيد كرد سكوت در برابر اين امر بسيار خطرناك است و باعث صدرو چنين فتاوايي براي ديگران هم ميشود." وي همچنين افزود: "اينگونه فتاوي منجر به ايجاد هرج و مرج در جامعه مي شود و نقش مؤسسات دولتي را زير سؤال مي برد." بجاد گفت: " بهتر بود البّراك جواب علمي و بحث انتقادي مي كرد، چون در اينصورت من نيز با او مناظره مي كردم، ولي اكنون كه فتوا صادر كرده و به قتل تشويق كرده،‌ ديگر من حريف او نيستم بلكه تصور مي كنم مؤسسات دولتي مسؤول حفظ امنيت هستند، ‌زيرا كه من، مثل  ايشان وسايل قتل انسانها را در اختيار ندارم."!

بجاد اظهار داشت فتواي تكفير او تازگي ندارد، و البراك چندين فتوا برايش صادر كرده، ولي فتوايي به اين سبك و سياق امر خطيري است. حرف پاياني من اين است كه مي گويم من يك نويسنده ام و چيزي جز قلمم ندارم و به خاطر وجود چنين فتواهاي تحريك كننده از طرح اعتقادات خود دريغ نخواهم كرد". و مي پرسد: "تا كي صدور اين فتاواي آشوبگر ادامه خواهد داشت، خصوصاً در مورد موضوعات حسّاسي كه منجر به خروج مردم از دين و اتّهامات گوناگون به آنان و باعث تشويق به قتل آنان مي گردد، اگر صدور اين فتاوا به همين ترتيب ادامه يابد، هرج و مرج جامعه را فرا مي گيرد و قانون جنگل حكم فرما مي شود".

توضيح:

وليكن اولويت در اين است كه ابتدا اين شيخ وهابي فتوايش را در مورد خودش و هر وهابي ديگري اجرا كند،‌ لعنت خدا و همه فرشتگان و مردم بر او و مؤسس دين پليدشان ابن عدوّ الوهّاب و هر كس ديگري كه به هر نحو به آل سعود يهود كمك مي رساند، چرا كه اين انديشه تكفيري منحرف از اسلام است و از اسلام جز قتل و زشت نشان دادن چهره آن نشان نمي دهد. 

 

 

 

 

برای مشاهده منبع اینجااینجا را کلیک کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb