S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
وهابیت شناسی

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

dracula_1

به گزارش «شیعه نیوز» ، "دکتر حسینی قزوینی" در نشست «رویکرد جدید تبلیغی وهابیت علیه شیعه» که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز وهابیت برای نشر تعالیم ضاله خود، سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در ایران انجام داده و بودجه‌های هنگفتی صرف می‌کند.

مدیر مؤسسه حضرت ولی عصر (عج) با اشاره به استقبال برخی از علمای اهل سنت از تفکرات این فرقه ضاله، گفت: برخی از علمای اهل سنت ایران، در قبال دریافت وجوهی، در خطبه‌های خود به حمایت از این فرقه سخن می‌گویند.

این پژوهشگر حوزوی به تبلیغات گسترده وهابیت از طریق چهل هزار سایت ماهواره، اینترنتی و... اشاره کرده و اظهار داشت: امروز سیصد شبکه ماهواره‌ای در اختیار وهابیت، مشغول ترویج تفکرات این فرقه، تخریب مذهب شیعه و ایجاد شبهه هستند؛ علاوه بر این شبکه‌ها، سایت‌های فراوانی نیز در فضای مجازی به این کار می‏پردازند.

حجت ‏الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی افزود: خدشه دار کردن چهره علما به خصوص مراجع تقلید شیعه، در اولویت کاری  شبکه‌های ماهواره‌ای وهابیت است و شبکه‌هایی همچون "الخلیجه"، "المستقبله"، "نور" و "صفا" از جمله این شبکه‌ها هستند.

وی افزود: آنها با اجرای برنامه‌های ضد ارزشی و ایجاد شبهات به دنبال به فساد کشیدن و فروپاشی بنیان خانواده‌ها هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی با بیان این که در شبکه‌های وهابیت، توهین‌های زیادی به آموزه‌ها و اعقادات شیعه می‌شود، اظهار داشت: در این شبکه‌ها، تعابیر قبیحی نسبت به مراجع به کار می‌برند و به صورت 24ساعته برای مخدوش کردن چهره تشیع، فعالیت می‏کنند.

وی ادامه داد: در این شبکه‌ها توجه شیعیان به بارگاه ائمه اطهار(ع) و واسطه قرار دادن آنها میان خود و خداوند را شرک معرفی  کرده و تلاش می‌کنند با توجیهات بی‌اساس خود، اعتقاد مردم به این ارزش‌ها را تضعیف نمایند.

مدیر مؤسسه حضرت ولی عصر(ع) خاطرنشان کرد: لیدرهای وهابی، در برنامه‌های خود دعوت به مناظره می‌کنند ولی زمانی که علمای شیعه می‌خواهند با آنها مناظره کنند، نمی‌گذارند که او سخن بگوید و حرف او را قطع می‌کنند تا سخنش را نگوید.

وی تصریح کرد: در شبکه‌های دولتی عربستان کمتر شبی است که وهابیت به تکفیر شیعه و عدم تعامل با آنها تأکید نکند.

دکتر قزوینی با تأکید بر این که نباید، از فعالیت‌های دشمن غافل شد، اظهار داشت: امروز دیگر زمان آن‌که تنها بخواهیم در حسینیه‌ها و مساجد برای تعدادی از مردم و جوانان تبیلغ کنیم، گذشته است، چون وهابیت با شبکه‌های خود، نزدیک به 25میلیون مخاطب جذب می‌کند.

وی با تأکید بر این که دربرابر فعالیت‌های این فرقه ضاله نباید ساکت بنشینیم، افزود: اگر از این فعالیت‌ها غافل شویم، زمانی متوجه می‌شویم که دشمن ما را محاصره کرده و کار چندانی از ما برنمی‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی در پایان گفت: انتظاری که از طلاب و علمای شیعه می رود این است که خود را به علم روز مجهز کنند و در مقابله با وهابیون پاسخ شبهات آنها را از کتاب‌های خودشان بدهند

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb