S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
ویژه‌نامه امیرالمومنین علیه‌السلام

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ اقدام سبوعانه عمال رژیم آل خلیفه در شهادت یک نوجوان 16 ساله بحرینی همچنان در کانون توجه افکار عمومی منطقه و بخصوص بحرین قرار دارد. فضاي سياسي این کشور به علت اقدامات سرکوبگرانه رژيم حاکم بر بحرین و زير گرفتن شهيد الستراوي کاملا ملتهب و تظاهرات مردم نیز ادامه دارد.

آنچه در پیش رو دارید گزارشی است از آخرین تحولات امروز دوشنبه 30 ابان 1390 و دویست و هشتاد و یکمین روز قیام اسلامی مردم بحرین:

ــ نامه دوم بحرینی ها برای دبیر کل اتحادیه عرب

عده ای از فعالان سیاسی و نخبگان فرهنگی بحرینی برای دومین بار طی دوهفته اخیر برای دبیر کل اتحادیه عرب نامه نوشتند.

نویسندگان این نامه از " نبیل العربی" خواسته اند تا اتحادیه عرب از مئاضع دوگانه خود دست کشیده و برای توقف خونریزی در بحرین اقدام کند.

پیش از این نیز فعالان بحرینی با ارسال نامه ای برای دبیر کل اتحادبه عرب به مواضع دوگانه این اتحادیه در برخورد با انقلاب های مردمی اعتراض کرده بودند.

ــ بازداشت یک مسوول الوفاق

رژیم آل خلیفه "میرزا القطری" که یک تن از مسوولان جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین را که برای عیادت از مجروحان حوادث اخیر به بیمارستان السلمانیه رفته بود ، دستگیر کردند.

در پی دستگیری میرزا القطری گروهی از زنان بحرینی در منزل زینب سلمان واقع در شهر" بلدة القلعة" دست به اعتصاب زدند و از سازمان ملل درخواست کردند تا برای آزادی تمام زنان زندانی دخالت کنند.

ــ پاکسازي آثار جنايت شهادت نوجوان بحريني

مسوول واحد نظارت و پيگيري مرکز حقوق بشر بحرين تاکيد کرد که مقامات اين کشور در صدند تا آثار جنايت شهادت علي الستراوي را از بين ببرند.

"يوسف محافظه" تصريح کرد: صبح روز شنبه 28آبان همراه با نبيل رجب رييس مرکز حقوق بشر به "جفير" محل جنايت، رفتيم و با برخي از شاهدان عيني ديدار کرديم. پس از چند دقيقه مزدوران [ رژيم] سر رسيدند و از فاصله بسيار نزديک و به صورت مستقيم گلوله هاي اشک آور، بمب هاي صوتي و پلاستيکي به طرف ما شليک کردند، به طوری که تعدادي از همراهان ما دچار اختلالات تنفسي شدند.

محافظه خاطر نشان کرد: اقدامات وزارت کشور در آنجا براي از بين بردن آثار جرم واضح و روشن بود.

مسوول واحد نظارت و پيگيري مرکز حقوق بشر بحرين افزود: تنها سلاح مردم تصوير برداري و مستند سازي تجاوزات رژيم و ارسال اين اسناد براي سازمان ها و رسانه هاست تا دنيا از آنچه در اين کشور مي گذرد، آگاه شوند.

ــ ادامه حملات به منازل مخالفان بحرينی

رييس مرکز حقوق بشر بحرين گفت: حملات مزدوران رژيم حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين به منازل مخالفان حکومت همچنان ادامه دارد.

" نبيل رجب" درباره حمله ديروز مزدوران رژيم آل خليفه به منزل وي تصريح کرد: اين حمله اولين حمله نيست بلکه بارها مزدوران رژيم حاکم و مزدوراني که ازخارج براي سرکوب مردم بحرين آمده اند، به منازل مخالفان و مردم معترض حمله کرده اند.

وي با اشاره به کميته حقيقت ياب البسيوني که براي تحقيق درباره حوادث بحرين تشکيل شده و قرار است گزارش خود را در 23 نوامبر ـ فردا ـ سه شنبه اول آذر ـ ارائه دهد ، گفت: اگر نظام حاکم اراده سياسي براي اصلاح وضع موجود نداشته باشد، به نظر نمي رسد که البسيوني و کميته وي به حل مشکلات سياسي در کشور اقدام کنند.

رييس مرکز حقوق بشر بحرين تاکيد کرد: البسيوني در گزارش خود به موارد بسياري از تجاوزات و نقض حقوق بشر در بحرين از فوريه گذشته اشاره خواهد کرد ، اين درحالي است که ما درنتيجه سياست ها و اقدامات رژيم حاکم با بحران انساني و سياسي در روبرو هستيم که سابقه آن به علت ظلم و ستم و استبداد و سرکوبگري رژيم حاکم به سال ها قبل باز مي گردد.

رجب تصريح کرد که اگر اراده و خواست سياسي درمسوولان حاکم وجود نداشته باشد که درحال حاضر وجود ندارد ، اين بحران همچنان ادامه پيدا مي کند.

وي تاکيد کرد: تحرکات مردمي، تجمع ها، اعتراض ها و فشارهاي معترضان در نهايت رژيم حاکم را وادار خواهد کرد که به خواسته هاي ملت جامه عمل بپوشاند.

ــ گزارش الوفاق از جنایات آل خلیفه علیه کودکان بحرینی

جنبش الوفاق بحرین به مناسبت روز جهانی کودک اعلام کرد که در انقلاب بحرین تاکنون چهار کودک به شهادت رسیده و 250 نفر دیگر مورد تجاوزهای مختلف قرار گرفته‌اند.

اداره بخش زنان جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی کودک اعلام کرد که کودکان بحرینی از بیشترین نقض حقوق و تجاوزها از سوی دولت بحرین رنج می برند.

این بیانیه با اشاره به اینکه جمع آوری اسناد از سوی الوفاق از روز 14 فوریه تاکنون صورت گرفته است، گفت که در همین زمان تجاوزات زیادی علیه حقوق کودکان در این کشور صورت گرفته است.

بر اساس این بیانیه کمیته پیگیری الوفاق تاکنون بیش از 250 مورد تعرض به کودکان بحرینی را ثبت کرده است که انواع متفاوتی از تجاوزها را شامل می شده است، در این میان چهار کودک بحرینی تاکنون به دست نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به شهادت رسیده اند، اسامی این کودکان أحمد شمس، أحمد القطان، علی جواد الشیخ و علی بداح است.

همچنین در این مدت بیش از 130 کودک دیگر بحرینی نیز بازداشت شده اند و 20 کودک نیز به علت تجاوز مستقیم در عملیات سرکوب مردم و شهروندان سوری در تظاهرات مسالمت آمیز زخمی شده اند.

از سوی دیگر هزاران کودک بحرینی نیز در اثر استنشاق گازهای مسموم و اشک آور به صورت روزانه در مناطقی که نیروهای امنیتی به آن یورش می برند، دچار حالت خفگی می شوند.

ــ آل خليفه وآل سعود مسوول جنايات دربحرين

هماهنگ کننده ائتلاف مخالفان بحريني موسوم به "ائتلاف براي تغيير" گفت: رژيم آل خليفه و نيروهاي اشغالگر سعودي مسوول تجاوزها و جنايت هايي هستند که عليه مردم بحرين صورت مي گيرد.

"هاني الريس" تصريح کرد: هدف از تجاوزات رژيم آل خليفه عليه مردم بحرين ، شکستن اراده آنان است مردمي که خواهان آزادي و دموکراسي و سرنگوني رژيم استبداي حاکم هستند.

هماهنگ کننده ائتلاف مخالفان بحريني موسوم به "ائتلاف براي تغيير" افزود: جنايت هاي فجيع صورت گرفته در بحرين به شدت وجهه رژيم سرکوبگر حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين و ارتش رژيم اشغالگر سعودي را در سطح کشورهاي منطقه و جهان به شدت خدشه دار کرده است.

الريس با اشاره به جنايت روز جمعه (27آبان) نيروهاي امنيتي بحرين در به شهادت رساندن "علي البداح الستراوي" نوجوان 16 ساله بحريني اعلام کرد: ائتلاف مخالفان بحريني جنايت هاي آل خليفه عليه غيرنظاميان بي گناه به ويژه زنان و کودکان را محکوم مي کند.

وي افزود: ائتلاف مخالفان بحريني پرونده جنايت هاي رژيم بحرين به ويژه جنايت اخير را به دادگاه هاي بين المللي مي فرستد تا عاملان اين جنايت ها بازخواست و مجازات شوند. 

ــ تداوم جنايت هاي ضد بشري رژيم بحرين

يکي از نمايندگان سابق فراکسيون وفاق در پارلمان بحرين گفت: جنايت هاي ضد بشري رژيم بحرين عليه مردم و تظاهر کنندگان همچنان ادامه دارد.

"هادي الموسوي" افزود: هيچ کس حق ندارد افرادي را که در تظاهرات و اعتراضات مسالمت آميز شرکت کرده است، اعدام کند.

وي تاکيد کرد: رژيم بحرين عليه ملت مرتکب جنايتهاي ضد بشري شده است ؛ مردم را زنداني ، شکنجه و احکام ظالمانه ضد آنها صادر مي کند.

الموسوي با اشاره به تظاهرات گسترده مردم در مناطق مختلف بحرين در روز جمعه (27آبان) گفت: مردم تا وقتي که در کشوري زندگي مي کنند که رژيمش براي انسان احترام قايل نيست حق دارند اعتراض کرده و نظر خود بيان کنند.

ــ اصلاحات آل‌خلیفه ظاهری بود

فرزند رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه ما ورود عربستانی‌ها به بحرین را اشغال کشور می‌دانیم، گفت: از زمانی که نظامیان سعودی وارد خاک بحرین شده‌اند، حکومت از دست آل‌خلیفه خارج شده و در واقع سعودی‌ها در بحرین حکومت می‌کنند.

"مدارک عیسی احمد قاسم" دختر رهبر شیعیان بحرین با اشاره به خواسته اصلی انقلابیون بحرینی گفت: برخی در بحرین خواهان اصلاح ساختار نظام هستند چرا که نظام را دارای مشکلاتی می‌دانند لذا حداقل را اصلاح می‌دانند.

وی در این زمینه افزود: در عین حال برخی انقلابیون هم می‌گویند که که نظام قابل اصلاح نیست.

فرزند رهبر شیعیان بحرین در پاسخ به این سؤال که نظر جناب شیخ در رابطه با نظام چیست، گفت: ایشان دقیقاً نظر خود را اعلام نمی‌کنند اما در رأس معترضان قرار دارند.

مدارک عیسی احمد قاسم به برگزاری انتخابات در بحرین و اصلاح برخی ساختارهای حکومتی توسط آل‌خلیفه اشاره کرد و اظهار داشت: اصلاحات انجام شده ظاهری بود و آل‌خلیفه حقی به مردم نداد، اگر به مردم در این اصلاحات حقی داده می‌شد که مردم مجدداً قیام نمی‌کردند.

وی به ورود نظامیان رژیم سعودی به خاک بحرین هم اشاره‌ای کرد و در این زمینه گفت: ما ورود عربستانی‌ها به بحرین را اشغال کشور می‌دانیم؛ از زمانی که نظامیان عربستان به خاک بحرین وارد شده‌اند، مردم آزادی ندارند.

فرزند رهبر شیعیان بحرین تأکید کرد: از زمانی که نظامیان سعودی وارد خاک بحرین شده‌اند، حکومت از دست آل‌خلیفه خارج شده و در واقع سعودی‌ها در بحرین حکومت می‌کنند.

ــ مردم بحرين در مسير رهايي از رژيم آل خليفه

يکي از رهبران جمعيت عمل اسلامي بحرين تاکيد کرد: مردم با ادامه دادن به تظاهرات مسالمت آميز و شرکت در مراسمت تشييع پيکر شهيد علي الستراوي اصرار دارند که رژيم آل خليفه از قدرت کناره گيري کند.

"هشام صباغ" تصريح کرد: خون شهدا چراغ هدايت ملت براي رهايي از چنگال ديکتاتور حاکم و برآورده شدن خواسته هايشان است. خون شهيدان اين مسووليت را برعهده ما مي گذارد که راه آنها را ادامه دهيم.

وي گفت: رژيم به شدت مردم را سرکوب مي کند، اما مردم در برابر نيروهاي رژيم، که تشنه خون و خون ريزي هستند، مقاومت مي کنند زيرا عاشق شهادت هستند. رژيم تلاش کرد شهيد الستراوي را مجرم جلوه دهد اما در اين زمينه شکست خورد.

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb