S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
ویژه‌نامه امیرالمومنین علیه‌السلام

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

alvefaq

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیرخانه "جمعیت اسلامی وفاق ملی" بزرگ‏ترین گروه اپوزیسیون رژیم آل خلیفه اعلام کرد که از آنچه به عنوان "گفتگوی توافق ملی" از ابتدای ماه جاری به وسیله دولت آغاز شده است کناره‏گیری می‏کند.

در بیانیه‏ای که امروز این دبیرخانه منتشر کرد آمده است:

«مجموعه‏ای از اسباب و دلایل، گروه مذاکره‏کننده از سوی الوفاق را به این نتیجه رسانده است که این مذاکرات به هیچ راه حل سیاسی و ریشه‏ای برای خروج کشور از بحران فعلی منجر نخواهد شد، بلکه بر پیچیدگی اوضاع خواهد افزود.

گروه مذاکره‏کننده همچنین اسنادی را ارائه کردند که مطابق آن نمایندگان الوفاق تنها به میزان 1.6 درصد در مذاکرات مشارکت داده شده‏اند در حالی که این گروه مطابق آمار رسمی آخرین انتخابات این کشور ـ که چند ماه پیش برگزار شد ـ بیش از 64 درصد از آراء مردم را به دست آوردند. این امر بوضوح نشان‏دهنده عدم وجود نمایندگان واقعی مردم در این مذاکرات است؛ و نتایج مذاکراتی که از سوی نمایندگان واقعی مردم انجام نشود قیمت و ارزشی نخواهد داشت.

این گروه بارها تلاش کرد که مسیر مذاکرات و جدول کاری آن را اصلاح کند تا گفتگویی جدی، مثمر ثمر و کامل انجام شود؛ اما بی‏توجهی به این تلاش‏ها عدم جدیت مذاکرات را بیش از پیش برملا کرد.

بنابراین اعضای گروه الوفاق احساس کردند که از وجود آنها برای "مشوه کردن معنی گفتگوی ملی و توافق عمومی" سوءاستفاده می‏شود و حضور آنها تنها مشروعیت‏بخش نتایجی است که از پیش تصمیم گرفته شده‏اند؛ این امری است که از سوی ملت ما غیرقابل قبول است و ما به آن راضی نیستیم.

با توجه به تمام آنچه گذشت اعضای گروه مذاکره‏کننده جمعیت الوفاق از دبیرخانه این جمعیت خواستند که در استمرار مشارکت آنان در این باصطلاح "گفتگوهای توافق ملی" تجدید نظر کند. كما اینکه این اعضاء بر ضرورت دوری از مشارکت الوفاق در نتایج ناصواب این مذاکرات تأکید کردند؛ نتایجی که از اراده مردم دور است؛ اخلاق ما بدان راضی نیست؛ و مصلحت و امنیت کشور را تأمین نمی‏کند».

شایان ذکر است اعضای جمعیت الوفاق که از ابتدای باصطلاح گفتگوها در آن مشارکت داشتند پیش از این نیز گفته بودند که جلسات این مذاکرات، فرمایشی است و بیشتر به جشن شباهت دارد تا به مذاکرات خروج از بحران.

لذا این جمعیت با توجه به فشار افکار عمومی ـ که هرگونه گفتگو با رژیمی استبدادی که طی 5 ماه گذشته، ده‏ها بحرینی را کشته و صدها نفر را زندانی، شکنجه و اخراج کرده است را رد کرده بودند ـ قرار بود امروز یکشنبه موضع نهایی خود درباره این مذاکرات را اعلام کند.

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb