ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

jafar_alavi

 

به گزارش شیعه آنلاین، حجة الإسلام و المسلمین سید "جعفر علوی" چهره سرشناس و فعال سیاسی شیعیان بحرین که مدتی است در بیروت به سر می برد و از آنجا فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی خود علیه رژیم آل خلیفه را دنبال می کند، طی اظهاراتی فاش کرد که انقلابیون بحرین آماده مقاومت مسلحانه می شوند.

وی در ادامه اظهارات خود گفت: مرحله مسالمت آمیز در قیام ملت بحرین به پایان رسیده و اکنون انقلابیون خود را آماده مقاومت مسلحانه علیه نیروهای رژیم آل خلیفه و اشغالگران آل سعود می کنند.

سید "جعفر علوی" در ادامه اظهارات خود خطاب به ملت مظلوم بحرین گفت: همان طور که آغاز گر حرکت و قیامی مسالمت آمیز بودید، اکنون باید آماده آغاز یک قیام مسلحانه علیه رژیم آل خلیفه و آل سعود باشید به ویژه اینکه علائم ضعف رژیم بحرین اندک اندک در حال نمایان شدن است.

این فعال بحرینی که در دهه های 80 قرن گذشته میلادی از نیروهای اصلی کودتای نافرجام گروهی از شیعیان علیه رژیم آل خلیفه بوده، همچنین افزود: تأخیر در پیروزی و یا سرعت بخشیدن به آن توسط ملت تعیین می شود. دیگر راه بازگشت وجود ندارد زیرا در گذشته با توقف مؤقتی اعتراض و اعتصاب ها، تاوان دادیم و اگر در زمان فعلی نیز از خود دفاع نکنیم، در آینده تاوان آن را هم خواهیم داد.

وی در ادامه گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند «.. فاعتدو عليه بمثل ما اعتدى عليکم» ترجمه: به او تجاوز و تعدی کنید، همان گونه که او به شما تجاوز و تعدی کرد. لذا پاسخ دادن به تجاوزات نیروهای آل خلیفه و آل سعود نباید خشونت و یا رفتارهای تروریستی نامیده شود بلکه این کار دفاع به شمار می رود.

سید "جعفر علوی" همچنین افزود: با صدور فتوا توسط برخی مراجع تقلید مبنی بر مجاز بودن هرگونه دفاع در برابر تجاوزات آل خلیفه و آل سعود، استفاده از سنگ و یا بمب های دست ساز و حتی قیام مسلحانه نیز آزاد به شمار می رود. این ملت است که باید روش و چگونگی تعامل با رژیم بحرین را تعیین کند.