ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

20183_6N3ONBYL_pic

به گزارش شیعه آنلاین، خبرنگار افتخاری ما در لندن خبر داد که دو کشور بحرین و عربستان سعودی به انگلیس دعوت شدند تا از نمایشگاه بین المللی تسلیحات نظامی انگلیس که این هفته در لندن برگزار می شود، دیدن کنند.

وی در ادامه گفت: کاربرد اصلی سلاح هایی که قرار است بحرین و سعودی از این نمایشگاه بین المللی خریداری کنند، کشتار انقلابیون بحرین است به گفته کارشناسان مسائل سیاسی، این سلاح ها قرار است در از بین بردن دمکراسی و سرکوب آزادی در بحرین مورد استفاده قرار گیرد.

خبرنگار ما افزود: علاوه بر بحرین و سعودی، کشورهای مصر، عراق، پاکستان و قزاقستان نیز از کشورهای آسیایی هستند که به این نمایشگاه تسلیحات دعوت شده اند. چین و لیبی دو کشوری بودند که در سال های گذشته به این نمایشگاه دعوت می شده اند اما امسال از لیست دعوت شدگان به این نمایشگاه خط خوردند.

خبرنگار افتخاری ما همچنین افزود: بیش از 1300 شرکت تولید سلاح و تجهیزات نظامی در این نمایشگاه حضور دارند و جدید ترین تولیدات و دست آوردهای خود را به نمایش می گذارند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط خبرنگار ما در لندن، نفربرها و بسیاری از تجهیزات نظامی که ارتش سعودی در اشغال بحرین مورد استفاده قرار داد، ساخت شرکت های انگلیسی از جمله شرکت BAE Systems بوده است. بر اساس همکاری و توافقات نظامی میان رژیم آل خلیفه و انگلیس نیز بسیاری از تجهیزات نظامی ارتش بحرین از انگلیس تهیه می شود.

خبرنگار ما در ادامه گفت: «کای استیرمن» فعال ضد سلاح در انگلیس، طی مطلبی که در رسانه های فضای مجازی انگلیس منتشر شد، از کثرت سلاح های انگلیسی در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد زیرا به اعتقاد وی بیشتر دیکتاتوران حاکم بر کشورهای خاورمیانه و به ویژه کشورهای عربی، برای سرکوب انقلابیون و قیام هایی که در کشورهایشان به پا می خیزد، از سلاح های انگلیسی استفاده می کنند و این مسأله در دراز مدت تأثیر بسیار بدی بر کشور انگلیس خواهد داشت.

وی همچنین افزود: متأسفانه انگلیس از یک سو همه را برقراری دمکراسی دعوت می کند اما از سوی دیگر با فروش سلاح و تجهیزات نظامی به کشورهای مختلف، به آنان برای از بین بردن دمکراسی و سرکوب آزادی کمک می کند.