ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

alvefaq

جمعیت الوفاق بزرگترین فراکسیون شیعه شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی بحرین بیش از 40 زن را در جریان اعتراض به انتخابات این کشور بازداشت کرده اند.

در ادامه بیانیه گفته شده است: بازداشت این افراد به صورت کاملا وحشیانه در یک مجتمع تجاری صورت گرفته و میانگین سن این زنان 12 تا 15 سال بوده است.

الوفاق تاکید کرد: زنان بازداشتی در معرض بدترین توهین‏ها و ضرب و شتم قرار گرفته اند و از ملاقات با وکلای خود منع شده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: محاکمه عاملان این توهین و تجاوزهای آشکار به حرمت ها را خواستاریم و از همه موسسات و جمعیت ها خصوصا جمعیت های بانوان می خواهیم در برابر این تجاوزها بایستند و از سازمان های دولتی نیز می خواهیم در برابر این اقدامات سکوت نکرده و مواضع خود را به صورت قاطع اعلام کنند.

علما و طلاب حوزه های علمیه خطاب به بانوان بازداشت شده اعلام کردند: علما، طلاب حوزه های عملیه، ائمه جماعت و خطبای به خواهران مومنی که با توهین، سوء ادب و بازداشت مواجه شدند اعلام می کنیم که همواره با شما همدردی کرده و به چیزی جز آزادی فوری شما رضایت نخواهیم داد و بر لزوم محاکمه همه عوامل این جنایت گستاخانه تاکید خواهیم کرد.

پایگاه خبری الوفاق نیز گزارش داد: علمای شیعه بحرین شب گذشته در اعتراض به بازداشت زنان مذکور توسط نیروهای امنیتی تحصن کرده و آزادی بی قید و شرط این افراد را خواستار شدند.

از سوی دیگر "احمد مطر" یکی از رهبران الوفاق با بیان اینکه این زنان روز جمعه به دلیل تحصن در میدان لؤلؤ بازداشت شدند گفت: این بازداشت ها بحران سیاسی در بحرین را دوچندان کرده است و ناآرامی ها و اعتراضات در نبود راه حلی برای حل و فصل بحران کنونی ادامه پیدا خواهد کرد.

رژیم آل خلیفه طی روزهای گذشته اعتراضات مردم این کشور علیه انتخابات نمایشی این کشور برای جایگزینی 18 نماینده مستعفی الوفاق را به شدت سرکوب کرد.

گفتنی است مقامات آل خلیفه که از عدم مشارکت ملت این کشور در انتخابات میان دوره ای به شدت خشمگین شده بودند، روز شنبه به شدت به سرکوب معترضان پرداخته و جمع کثیری از شهروندان از جمله تعدادی از زنان را بازداشت کردند.

منبع: ابنا