ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

karachi


به گزارش خبرنگار پرس تي‌وي، در اين تظاهرات که يکشنبه (11 ارديبهشت) در شهر کراچي پاکستان برگزار شد معترضان کشتار مردم بحرين را محکوم کرده و از غرب به ويژه امريکا خواستند از دخالت در امور مسلمانان دست بردارد.

تظاهرکنندگان همچنين از دولت پاکستان که مورد حمايت امريکا نيز هست، انتقاد کردند.

علي اوسط از مجلس وحدت مسلمين اين کشور نيز تاکيد کرد: "ما از دولت خود مي‌خواهيم با شديدترين لحن اين اقدامات را محکوم کرده و اعزام مزدوران نظامي پاکستان را به بحرين متوقف سازد".

وي افزود: "از دولت پاکستان توقع داريم روابط ديپلماتيک خود را با کشورهاي مسبب اين کشتار قطع کند و آشکارا سرکوب مردم بحرين را محکوم کند".

نيروهاي امنيتي بحريني با حمايت نيروهاي سعودي و امارات متحده عربي معترضان صلح‌جو را در اين کشور به‌شدت سرکوب کرده‌اند.

از آغاز قيام مردم بحرين (اواسط فوريه/بهمن گذشته)بسياري از فعالان سياسي و معترضان در اين کشور کشته شده‌اند. همچنين روزنامه‌نگاران، وب‌لاگ نويسان، پزشک‌ها، وکلا و اعضاي احزاب و گروه‌هاي مخالف نيز بازداشت شده‌اند.

اين در حالي است که دادگاهي نظامي در بحرين اخيرا چهار تن از معترضان ر ا به اعدام و سه تن ديگر را به حبس ابد محکوم کرده است. اين دادگاه مدعي شده افراد يادشده دو افسر پليس بحريني را ماه گذشته کشته‌اند.

مسئولان مرکز حقوق بشر بحرين نيز مي‌گويند اين اتهامات به دلايل سياسي عليه چهار معترض بحريني مطرح شده است و فعالان مدافع حقوق بشر مشروعيت اين دادگاه را زيرسوال برده‌اند.

به گفته منابع محلي، از زمان آغاز اعتراضات مردمي در بحرين و درپي سرکوب مردم اين کشور به دست نيروهاي امنيتي که از حمايت نظاميان عربستاني بهره‌مند هستند، تاکنون ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شده‌اند.