ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

al_khalifeh_1

به گزارش «شيعه نيوز»  "، مقامات بحريني در راستاي اجراي سياست ممانعت سفر سعودي‌هاي شيعه به بحرين يك جوان سعودي را بازداشت كردند.

خانواده علي آل سويد كه از اهالي شهرك البحاري در استان القطيف هستند گفتند كه مقامات گمرك بحرين بر روي پل ملك فهد كه عربستان را به بحرين متصل مي‌كند فرزندشان را بازداشت كردند و مانع ورود وي به بحرين شدند.

مقامات امنيتي بحرين اين جوان سعودي را به دليل اينكه با افسران امنيتي درباره علت ممانعت از ورود وي به داخل كشور بحرين بحث كرده بود به بازداشتگاهي نامعلوم انتقال دادند.

يكي از افسران امنيتي اين جوان را با سخنان خود كه از ورود شيعيان به بحرين استقبال نمي‌شود ناراحت كرده بود.

اين دومين جوان سعودي است كه طي چند ماه اخير در زندان‌هاي بحرين در بازداشت به سر مي‌برد.

"حسين عبدالعال " يك دانشجوي سعودي كه براي تحصيل در رشته پزشكي به دانشگاه بحرين بورس شده بود دو ماه پيش (18 آوريل) بدون دليل مشخصي به دست نيروهاي امنيتي آل خليفه دستگير شد و همچنان در شرايط مبهمي در بازداشت به سر مي‌برد.

مردم شهرهاي الاحساء‌ و القطيف عربستان نيز كه روابط خويشاوندي با مردم بحرين دارند از اقدام مقامات بحريني در ممانعت از ورود آنها به داخل كشور بحرين ناراضي‌اند و برخي از آنها ساعت‌ها در مرز دو كشور معطل مانده و مورد اهانت و حملات لفظي طائفه‌اي از سوي نيروهاي مرزي رژيم آل خليفه قرار مي‌گيرند.