S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
ویژه‌نامه امیرالمومنین علیه‌السلام

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ale_soud5

 

به گزارش ایرنا، ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، روز پنجشنبه به منامه می رود تا با همتای بحرینی خود برای مقابله با آنچه دخالت های خارجی در این کشور می خواند، مقابله کند.

پایگاه اطلاع رسانی "ایلاف" نزدیک به عربستان سعودی امروز اعلام کرد: این سفر با هدف تجدید حمایت حکومت سعودی از حاکمان بحرین و همراهی با آنان در قبال هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی این کشور صورت می گیرد.

منابع مطلع در ریاض گفتند: شاه سعودی قصد دارد بطور رسمی سفری یک روزه به بحرین انجام دهد و در این سفر با "حمد بن عیسی" شاه بحرین و سلمان بن حمد، ولی عهد، "خلیفه بن سلمان" نخست وزیر و مقامات بلندپایه بحرینی دیدار و گفت وگو کند.

در این سفر رسمی، هیئتی از مقامات بلندپایه سعودی از جمله "نایف بن عبدالعزیز" وزیر کشور، "سعود الفیصل" وزیر امور خارجه، "مقرن بن عبدالعزیز" رئیس سازمان اطلاعات و چند تن از دیگر مقامات سعودی حضور خواهند داشت.

منابع مطلع سعودی در این باره گفتند که این سفر تجدید میثاق عربستان با بحرین، دولت و ملت این کشور و اعلام پایبندی نسبت به هویت عربی و اسلامی و ایستادگی در مقابل هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی بحرین است.

ایلاف افزود: دولت بحرین بتازگی با اعتراض هایی روبروست که اوضاع امنیتی این کشور را آشفته کرده است.

"حمد بن عیسی" شاه بحرین از عربستان و امارات خواسته است تا نیروهای سپر جزیره را برای نیروهای امنیتی بحرینی به این کشور اعزام کنند.

بحران در بحرین موجب شد که مقامات این کشور ده ها تن را بازداشت کرده و فعالان شیعه را به اتهام تلاش برای تغییر نظام به محاکمه بکشانند.
عربستان و امارات با اعزام نیروهای سپر جزیره حمایت خود را از بحرین اعلام کرده و تظاهرکنندگان را که خواهان اصلاحات در این کشور بودند به خاک و خون کشیده و بشدت سرکوب کردند. ده ها تن نیز بازداشت و در زندانها شکنجه شدند و بتازگی نیز یک دختر شاعره جوان هم به جرم خواندن شعر در میان تحصن کنندگان در منامه به زندان افتاد.
بحرینی ها می گویند با توجه به جمعیت این کشور، یک هزارم مردم بحرین، اکنون در زندان هستند.

این در حالی است که هیچ یک از سازمانهای بین المللی و حقوق بشر تاکنون اقدامی نسبت به جنایات دولت بحرین در کشتار مردم بی دفاع و زندانی و شکنجه آنان انجام نداده اند.

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb