S5 Newsplace - шаблон joomlaS5 Newsplace - шаблон joomla КнигиКниги
آداب ورسوم ماه رمضان

 

مناسبت‌نامه
دهم محرم شهادت سید الشهداء علیه السلام و یارانشان و اسارت اهلبیت‌شان ...بیشتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه فرهنگ و هنر: مردم مؤمن همدان، همانند خداجويان ديگر نقاط كشور مناسبت‌های مذهبی و ملی را با آداب و سنن ويژه‌ای برگزار می‌كنند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه همدان، ماه رمضان يكی از مناسبت‌هايی است كه مردم استان همدان برای آن ارج و احترام ويژه قائل بوده و از ديرباز تاكنون آن را با آداب و رسوم خاصی برگزار كرده‌اند.
قدمت سنت‌های ويژه ماه رمضان در همدان به تاريخ اسلام برمی‌گردد و با وجود گذشت ساليان متمادی، مردم استان خود را برای استقبال از ماه ميهمانی خدا آماده می‌كنند. همه ساله مردم استان چند روز مانده به آغاز رمضان به استقبال اين ماه می‌روند، كه اين استقبال آيين «پيشواز» از ماه رمضان ناميده می‌شود.
آيين استقبال به اين صورت است، كه مردم برای آمادگی هر چه بيشتر برای گرفتن روزه در ماه رمضان، روزهای اول، پانزدهم و آخر ماه شعبان را روزه می‌گيرند. مردم همدان باور دارند، افرادی كه اين سه روز را روزه بگيرند، اجر و ثواب آن برابر با روزه يك ماه رمضان است.

مردم استان روز آخر ماه شعبان را «كلوخ اندازان» می‌گويند، در اين روز مردم شادی‌كنان با تهيه و پخت غذايی مخصوص به‌نام «كباب سرداشی» سفره خود را برای اطعام نيازمندان و فقرا پهن می‌كنند.

يكی ديگر از آداب و رسوم اهالی همدان «كلوخ اندازان» نام دارد، مردم استان روز آخر ماه شعبان را «كلوخ اندازان» می‌گويند، در اين روز مردم شادی‌كنان با تهيه و پخت غذايی مخصوص به‌نام «كباب سرداشی» سفره خود را برای اطعام نيازمندان و فقرا پهن می‌كنند. همدانی‌ها كباب سرداشی را از مخلوط گوشت چرخ كرده، سيب زمينی، پياز، تخم‌مرغ، ادويه و گوجه فرنگی تهيه می‌كنند، مراسم كلوخ اندازان از اول تا پايان روز آخر شعبان ادامه دارد و پس از آن مردم، آماده روزه ‌داری در ماه مبارك رمضان می‌شوند.
مردم استان پس از آن كه فرزندان آنان به سن بلوغ رسيدند، از آنان می‌خواهند كه در ماه رمضان روزه را كامل بگيرند. درباره بچه‌هايی كه به سن شرعی نرسيده و روزه بر آنان واجب نيست، اهالی همدان اعتقاد دارند اگر بتوانند روزه را «قلاغی» (كلاغی) بگيرند، خداوند اجر و پاداش روزه كامل را برای آنان منظور می‌كند. مردم همدان به روزه نيمه روز و روزه‌ای كه در آن بچه‌ها از هنگام سحر تا اذان ظهر روزه خود را نخورند، روزه «قلاغی» می‌گويند.

مراسم «كيسه بركت» در روز ۲۷ اين ماه است، در اين روز زنان روزه ‌دار در رفتن به مسجد و اقامه نماز ظهر به همراه خود پارچه، نخ و سوزن می‌برند و در ميانه دو نماز ظهر و عصر با استفاده از اين وسيله‌ها به كار دوختن يك يا چند عدد كيسه بركت مشغول می‌شوند.

يكی ديگر از سنت‌های قديمی ماه رمضان در همدان، مراسم «كيسه بركت» در روز ۲۷ اين ماه است، در اين روز زنان روزه‌دار در رفتن به مسجد و اقامه نماز ظهر به همراه خود پارچه، نخ و سوزن می‌برند و در ميانه دو نماز ظهر و عصر با استفاده از اين وسيله‌ها به كار دوختن يك يا چند عدد كيسه بركت مشغول می‌شوند. به اعتقاد مردم همدان، هر فردی كه به داخل اين كيسه پول بريزد، خداوند به وی مال و دارايی زياد می‌بخشد، به همين علت زنان در اين روز بيش از يك كيسه بركت دوخته و آن را برای فزونی دارايی بين خانواده خود و ديگران توزيع می‌كنند.
از ديگر آداب مخصوص اين ماه آيين توزيع «آجيل مشكل‌گشا» است، به عقيده مردم اگر ماه مبارك رمضان در روز چهارشنبه آغاز شود، اين ماه بسيار پربركت و خوش يمن خواهد بود. به‌همين مبنا زنان با خريد و بسته‌بندی آجيل مشكل گشا هنگام افطار به قصد نيت و طلب حاجت به مسجد می‌روند و پس از اقامه نماز مغرب بين زنان نمازگزار تقسيم می‌كنند. اعتقاد بر اين است، هر كس مراد و حاجتی داشته باشد با پخش و توزيع آجيل مشكل گشا، خواسته‌هايش برآورده می‌شود.
از ديگر رسوم مردم همدان در ماه مبارك رمضان جمع‌آوری «خرده‌های نان سفره افطاری» است، به باور مردم هر فردی كه بتواند خرده نان‌های سفره افطاری را تا آخر ماه مبارك رمضان جمع كند و تا روز عيد قربان آن را نزد خود نگهدارد و آنها را در آبگوشتی كه از گوشت قربانی در عيد قربان تهيه می‌شود، بريزد و سپس بخورد، خداوند تمام آرزوها و نيازهای وی را برآورده می‌كند.
پخت غذاهای مخصوص از ديگر آيين‌های ماه رمضان است، زنان همدانی در اين ايام برای افطار، بيشتر از غذاهايی نظير «آش‌رشته»، «فِرنی»، «ترحلوا»، «طاس كباب»، «شامی كباب»، «سرداشی»، «بورانی» و «شيربرنج» و برای سحری نيز «رشته‌پلو» و «آبگوشت مرغ» می‌پزند. پخت شيرينی‌های محلی مانند «كماج»، «انگشت پيچ»، «پنجه‌خاله»، «يوخا»، «نيس در جهان» و «اَگِردِه» در ماه مبارك رمضان بين خانواده‌های همدانی رواج دارد. پخت و پز نان‌های مخصوص محلی نظير «نان اوفاق»، «نان گرده چرب» و «نان شاتی» نيز از ديگر آيين‌هايی است كه زنان همدان همه ساله در ماه رمضان اقدام به تهيه آن‌ها می‌كنند.
يكی از آيين‌های جالب توجه مردم استان همدان فرستادن افطاری توسط داماد به خانه عروس است، مطابق اين سنت ديرينه در ماه رمضان جوان دارای نامزد، بايد افطاری نامزدش را به خانه پدر عروس ببرد، اين افطاری شامل چند قرص نان، گِرده دو زرده، برنج، روغن حيوانی، يك عدد مرغ و يا ماهی، سيب سرخ، شيرينی انگشت پيچ و ميوه‌های فصل است. پس از اين كه افطاری از سوی داماد به خانواده عروس برده شد، خانواده عروس نيز در شب‌های آينده، خانواده داماد را برای صرف افطاری به منزل خود دعوت می‌كنند.
علاوه بر اين در شهرها و روستاهای استان همدان مرسوم است كه پس از پايان ماه رمضان و در روز عيد فطر در تمام خانه‌ها «آش رشته ترشی» پخته می‌شود، زيرا به اعتقاد مردم، پس از يك ماه روزه داری، خوردن اين غذای آبكی بسيار سودمند است.
زيارت اهل قبور، شركت گسترده در آيين‌های شب‌های احيا و قدر، برگزاری ايام سوگواری شهادت مولی‌الموحدين امام علی (ع)، راه‌اندازی دسته‌های سينه‌زنی، نوحه‌خوانی، زنجيرزنی و عزاداری از ديگر آداب مردم شهرها و روستاهای استان همدان در ماه ضيافت الله است.

نوشتن دیدگاه

- اظهار نظر شما به بهبود مطلب ارائه شده و مجموعه سایت کمک خواهد کرد .
- درصورت خراب بودن تصویر متن ارائه شده و یا وجود ایرادات ویراستاری و فنی لطفا در بخش نظرات ما را آگاه کنید .
- از افزودن نظر با کلمات انگلیسی (فنگلیش) بپرهیزید .
- از توهین به قومیت ها و افراد در نظرات اجتناب کنید .
- نظرات تبلیغاتی منتشر نخواهد شد .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

لیست صفحات

صفحه نخست

ویژه‌نامه اهل‌بیت

ویژه‌نامه احادیث

ویژه‌نامه قرآن کریم

فرقه شناسی

فرهنگی اجتماعی

مناسبت‌ها

ویژه‌نامه علمی

ویژه‌نامه بزرگان‌ما

   Tomb